Sigarayı Bırakmanın Püf Noktaları
26 Ağustos 2012 – 12:09 | Yorum Yok

İngiliz sağlık uzmanı Max Kirsten, sigara bağımlılığını bitirmek isteyenler için tavsiyelerde bulundu.
Hipnoz yöntemiyle bağımlılığı ortadan kaldırmayı başaran Kirsten aralarında Hollywood yıldızı Ewan McGregor’ın da olduğu birçok isme sigarayı bıraktırdı. İşte Kirsten’in sigarayı bırakmayla ilgili altın …

Yazının Devamını Oku »
Anasayfa » Genel, Teknoloji

İlginç Elektrik Üretme Yolu

Tarafından Yazılmıştır. 13 Ağustos 2012 Yorum Yok

Elektrik
Artan dünya nüfusuyla birlikte her geçen gün ihtiyaç duyulan enerji miktarı da artmakta. Doğal gaz, rüzgar gücü, güneş enerjisi ve jeotermal enerjinin yanı sıra elektrik üretmek için alternatif kaynaklar da mevcut.
Şu ana kadar pek duyulmamış olan bu enerji üretme yöntemi Brezilya Sao Paolo’nun kuzeyinde yer alan Santa Rita do Sapucai dağlarının yakınında kurulmuş olan bir hapishanede elektrik üretmek için mahkumlar kullanılıyor.
Rapor edilen bilgilere göre bu şekilde elektrik üretmek mahkumlara hem kendilerini iyi hissettiriyor hem de sağlıklarını korumalarına yardımcı oluyor. Şehri aydınlatmada kullanılan bu elektriği üretme sürecinde mahkumların her 24 saatlik pedal çevirme seansı cezalarından bir günün silinmesine yarıyor.

| | |Yorum Bırakın

Yorumlarınızı Yaparken Lütfen Ahlak Kurallarını Bozmadan Yazmaya Özen Gösterelim.

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>